Botanik Bahçe (Batumi Botanical Garden), Batum şehir merkezinden yaklaşık 10 km uzaklıktadır. 1912’de Andrey Krasnov tarafından kurulmuştur. Bitki ve ağaç çeşitliliği bakımından dünyanın sayılı botanik bahçelerinden biridir. Dünyanın 9 farklı bölgesinden (Uzak Doğu, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Yeni Zelanda, Himalayalar, Meksika, Avustralya, Akdeniz ülkeleri ve Kafkasya topraklarından) getirilmiş bitki ve ağaç çeşitleriyle 111 hektarlık alanı kapsar. Fakat ziyaretçiler için gezilecek bir güzergah ayarlanmış. Bu güzergahı yaya olarak veya servis araçlarını kullanarak da yapabilirsiniz.

Botanik Bahçe ziyaretçilerine; rehberlik servisi, kamp kurma, piknik yapma, evlilik gibi özel günlerinizde kullanabilme, bitki siparişinde bulunma hizmetlerini sunabiliyor.

Botanik Bahçe’nin kendi kütüphanesi, araştırma laboratuvarı ve tohum vakfı bulunmaktadır.

Giriş ücretlidir. Yetişkinler için 8 lari, 10 yaş altı çocuklar için ücretsizdir.

East Asia, North America, New Zealand, South America, the Himalayas, Mexico, Australia, the Mediterranean, and the Caucasian humid subtropics.

Batumi Botanical Garden is located in Batumi, Georgia. It’s 10 km far from the city centre. Ticket price for adults cost 8 Lari, childer under 10 are free to enter the garden.

Daha fazla detaylı bilgiyi resmi web sayfasından elde edebilirsiniz. Site Gürcüce dışında İngilizce ve Rusça dil seçeneklerine de sahiptir: http://bbg.ge